profil makléra

Bc.Roman Katrinec realitný maklér

Pracoval som pre veľké úspešné nadnárodné spoločnosti, keď som niekoľkokrát dostal ponuku pracovať ako realitný maklér. Vždy to bolo len krátke zamyslenie a jednoduchá odpoveď: „ďakujem za ponuku a prejavenú dôveru, ale mám svoju prácu rád a som s ňou spokojný“.

Až raz nastal ten okamih, keď som opäť raz zvažoval ponuku pracovať v oblasti realít, opäť raz som zvažoval všetky „za“ a „proti“, počúval názory svojho okolia a rozhodol som sa „idem do toho“!

Vedel som, že to bude pre mňa niečo úplne nové. Niečo o čom do teraz skoro nič nevedel, ale celý svoj profesijný život som sa venoval obchodu .... aj reality sú predsa obchod, tak prečo potom nevyužiť všetky svoje do teraz nadobudnuté obchodné skúsenosti a zručnosti na to, aby sa z veľkej výzvy stala moja obľúbená práca.....

Som tu, som v realitách a som tu pre vás už tretí rok! Dnes viem, že dobrým realitným maklérom sa môže človek stať len tak, že bude neustále na sebe pracovať a zdokonaľovať sa. Vzdelanie a odborná príprava je tým, čo robí realitného makléra úspešným a pomáha mu zvládať realitné obchodovanie.

Doba, keď klienti vyhľadávali realitných maklérov podľa veľkosti a známosti realitnej kancelárie, je dávno preč. Ak sa klient rozhodne pri predaji svojej nehnuteľnosti spolupracovať s realitnou kanceláriou vie, že potrebuje kvalitného makléra, ktorý mu pomôže a poradí, bude mu oporou a dokáže mu poskytnúť všetky služby súvisiace s predajom nehnuteľnosti. Začne sa pýtať kamarátov a kolegov v práci a od každého čaká odporučenie na konkrétnu osobu, ktorá mu dokáže zabezpečiť patričnú starostlivosť.

Preto si uvedomujem ako veľmi v tejto práci záleží na osobitnom prístupe k zákazníkovi, ľudskosti, spoľahlivosti a serióznosti, ústretovosti, flexibilite a širokom rozsahu služieb na vysokej a profesionálnej úrovni.

Práca s realitami je veľmi rozmanitá a dynamická, kde práve ja pomáham pri veľkých životných udalostiach. Nie sú to ľahké rozhodnutia, no ak viete, že ste našli makléra, na ktorého sa môžete spoľahnúť, robia sa o čosi ľahšie. A to je moja úloha. Byť spoľahlivým partnerom. Za túto pomoc dostanem vďaku a úsmev na tvári spokojných klientov, čo je pre mňa symbolom zmysluplnosti mojej práce.

Bude mi cťou, ak si za svojho poradcu pri jednom z vašich najdôležitejších rozhodnutí zvolíte práve mňa.

Tomáš Helbich Konateľ spoločnosti 


Kto raz vyskúšal prácu v Realitách, či už ako doplnkovú prácu, alebo prácu na plný úväzok, zistil, že je to krásne a zodpovedné povolanie, ktoré si človek nehľadá, ale reality si samé človeka nájdu a on si ich úplné zamiluje.


Presne ako sa to stalo mne už pred zhruba 11 rokmi. Od tej doby je moja práca mojím koníčkom, hobby a láskou, na ktorú neustále myslím a snažím sa ju zlepšovať a vzdelávať sa aby naši klienti cítili istotu, profesionálnosť a porozumenie. Mňa osobne táto práca naučila okrem technických a právnych poznatkov, hlavne schopnosť vnímať a počúvať klienta.


Psychológia je pri predaji nehnuteľnosti veľmi dôležitá nakoľko nie vždy prebieha predaj tak ako by si človek želal a prial. Všetky moje nadobudnuté skúsenosti som v roku 2018 vložil do vlastnej Realitnej spoločnosti Center Reality, kde sa ja a môj tím šikovných maklérov neustále vzdelávame a napredujeme smerom k Vám naším klientom, ktorí sú natoľko inteligentní, že rozpoznajú kvalitu a plne sa vložia do rúk profesionálov a úspech vedia krásne oceniť.


Už dávno viem, že toto je ta najkrajšia práca akú si môžem priať. 


 


 


Mária Dvončová realitná maklérka


Prečo práve práca v realitách ? Mám za sebou niekoľko rokov podnikania vo svojej vlastnej firme, ktorú som dlhé roky budovala. Venovala som sa obchodnej činnosti a bola som neustále v kontakte s mojimi klientmi, o ktorých viem, že boli s mojou prácou spokojní. Svedčil o tom ich opätovný návrat a preto ma moja práca napĺňala. Doba sa ale rokmi zmenila a ja som sa mala posunúť niekam ďalej. Nebolo jednoduché si vybrať nové povolanie, ktoré by som robila s radosťou a presvedčením. Nejaký čas som premýšľala aj nad prácou v realitách ale vždy som ju zamietla, pretože som nemala vodičský preukaz a to bola podmienka tejto práce. Jedného dňa som predsa nabrala odvahu a po pár mesiacoch som sa stala držiteľkou vodičského preukazu. Bola som na seba hrdá a zároveň aj šťastná, že som sa konečne mohla venovať práci, ktorú som si nakoniec vybrala. V práci v realitách som sa nakoniec našla. Od prvej chvíle som vedela, že moje rozhodnutie bolo správne. Je úžasné vykonávať prácu, ktorú milujete, pretože ju vykonávate s láskou. Tejto práci sa venujem už takmer tri roky, prešla som si aj ťažkým obdobím ale v práci som zotrvala a viem, že isto zotrvám veľmi dlho. Je to krásna práca a musím priznať, že zároveň i veľmi náročná. Možno sa to niekedy nezdá ale práca s ľuďmi si vyžaduje veľa trpezlivosti. Často sa stáva, že predaj nehnuteľnosti je podmienený nie šťastným dôvodom a vtedy som nesmierne rada, že môžem byť nápomocná nielen ako realitná maklérka ale i ako osoba, ktorá musí svojich klientov posilniť a previesť ich celým priebehom s veľkým pochopením. Mojou najväčšou odmenou je spokojnosť mojich klientov. Ich usmiate tváre. Práca ma napĺňa i z dôvodu, že každý predaj je niečím iným zaujímavý a to ma posúva ďalej a ja každým prípadom získavam nové skúsenosti. Verím, že moji klienti sú s mojou prácou spokojní a verím, že i do budúcnosti bude tých spokojných klientov čo najviac. Na záver by som sa chcela poďakovať nielen mojím klientom za prejavenú dôveru, ale aj môjmu kolegovi Tomášovi Helbichovi, ktorý je zároveň konateľom firmy, v ktorej som mohla rozvinúť a ukázať svoje schopnosti a byť nápomocná pri jej budovaní od úplného začiatku. Chcem sa poďakovať za trpezlivosť pri náročnejších obchodoch a za príležitosť pracovať s ním v jeho firme.